Sposoby na poranne mdłości

Dla wielu kobiet poranne mdłości to często pierwszy, wyraźny objaw ciąży z jakim się spotykają. Nie są one groźne, ale na pewno nie będą przyjemne. Dlatego pojawia się pytanie, jakie są sposoby na mdłości w ciąży, by ich uniknąć, a przynajmniej by dało się ograniczyć ich nasilenie. Warto zapoznać się z różnymi domowymi sposobami jakie mogą być wykorzystywane w tym przypadku. Okazuje się bowiem, że mamy wiele sposobów, które mogą okazać się skuteczne i sprawią, że uda się ograniczyć mdłości.

Co sprawdzi się na mdłości w ciąży?

Jeśli pojawia się pytanie- co na nudności w ciąży, to należy zacząć od tego, że mdłości nie dotyczą wszystkich kobiet. Niekiedy pojawiają się opinie, że będą one dotyczyć około 50% ciężarnych, a najczęściej pojawiają się po przebudzeniu. Nie jest to jednak normą, ponieważ niektóre kobiety odczuwają je również w innych porach dnia, a czasami nawet w nocy. Ustępują około 12 tygodnia ciąży, jeśli utrzymują się w drugim trymestrze w ciąży to trzeba konsultować to z lekarzem, ponieważ mogą oznaczać zatrucie. Jednak w tym wpisie istotą będzie określenie, co pomaga na mdłości w ciąży i dlatego wymienione zostaną różne sposoby na walkę z nimi.

Podstawowa sprawa to nie denerwować się nawet jeśli mdłości będą się pojawiać. Nawet intensywne wymioty nie zagrażają ciąży. Jeśli nudności stają się męczące warto wykorzystać różne domowe sposoby na nudności. Przy porannych nudnościach należy unikać wstawania od razu z łóżka. Warto poprosić męża o podanie herbaty, szklanki wody czy czegoś małego do przegryzienia. Jeśli pojawia się uczucie zbliżających się mdłości warto coś przegryźć. Powinno się jadać małe porcje, ale odpowiednio często. Bardzo często mdłości pojawiają się w związku z różnymi zapachami, dlatego lepiej unikać samodzielnego gotowania. Na mdłości może pomóc imbir. Świeży korzeń należy zalać wodą i zostawić na kilka minut pod przykryciem. Posłodzić można również taką herbatkę. Można również dodawać starty korzeń do sałatek czy jedzenia na ciepło. Niektóre kobiety zauważają, że na mdłości pomaga im żucie skórki od chleba.

Sposoby na poranne mdłości
Oceń post