Popularne zabawki Montessori

Zabawki z całą pewnością mają niezwykły wpływ na życie młodego człowieka. Nie stworzono ich tylko w celach rozrywkowych, ale przede wszystkim w celach edukacyjnych. Zabawki Montessori co to? – to pytanie zadawane jest przez rodziców, którzy chcą, aby ich dziecko nauczyło się samodzielności. Cóż, trzeba przyznać, że zabawki Montessori zostały stworzone dzięki metodzie Montessori, która przede wszystkim mówi o tym, aby dziecko przyswajało wiedzę oraz rozwijało swoje talenty.

Obserwacja dziecka

Metoda Montessori zaleca rodzicom to, aby to właśnie oni obserwowali każdego dnia swoje dziecko. W ten sposób można zauważyć jakie maluch ma zainteresowania oraz czym chce się zajmować w danej chwili. Kluczem do sukcesu jest to, aby wybrać dla swojego dziecka zabawki edukacyjne, które naprawdę będą go interesować. Szczególnie warto zainteresować się zabawkami drewnianymi, które z całą pewnością sprawią, że dziecko będzie bardzo szczęśliwe. Takie zabawki zainteresują malucha przede wszystkim ciekawymi kształtami. Zabawki edukacyjne niezwykle ułatwią dzieciom naukę matematyki, pisania lub języków obcych. Nie można także zapomnieć o innych zaletach tego typu zabawek, otóż – dziecko może również nauczyć się samodzielnie wiązać buty lub zapinać guziki. Czynności te są bowiem naprawdę bardzo ważne i każde dziecko powinno się ich nauczyć jak najszybciej.

Pomoce Montessori jak zrobić?

Wiele rodziców zastanawia się nad tym – czy takie zabawki można wykonać samodzielnie. Oczywiście, że odpowiedź brzmi – tak. Zabawki te są naprawdę bardzo proste do wykonania. Samodzielnie można wykonać, między innymi popularne liczydło, które pozwoli dziecku nauczyć się samodzielnego liczenia. Umiejętność ta z całą pewnością przyda się w późniejszych latach nauki matematyki. Już dawno temu udowodniono, że tego typu pomoce wspierają budowanie pozytywnych skojarzeń związanych ze zdobywaniem informacji. Dzięki takim zabawkom dziecko w przyszłości zdecydowanie chętniej będzie chodziło do szkoły, a także więcej czasu poświęci na to, aby się uczyć lub po prostu czytać więcej książek. Uważa się, że dziecko od narodzin do szóstego roku życia uczy się najwięcej. Zabawki edukacyjne Montessori najczęściej przeznaczone są właśnie dla dzieci w takim wieku.

Zabawki edukacyjne dla malucha

Montessori jakie zabawki wybrać dla swojego dziecka? Otóż, trzeba pamiętać o tym, aby każdego dnia poświęcić chociaż kilkadziesiąt minut na obserwację zachowania swojego malucha. W ten sposób rodzic będzie mógł dostrzec co tak naprawdę interesuje młodego człowieka. Jeżeli dziecko interesuje się poznawaniem świata – to trzeba przyznać, że na pewno przyda mu się mapa lub globus. Dzięki tym przedmiotom, dziecko będzie mogło zauważyć jaki jest ten świat, jakie kontynenty oraz oceany się na nim znajdują. Gdy zauważymy, że córka zaczęła interesować się gotowaniem – można zakupić jej zestaw, który będzie posiadał zastawę stołową, wszelkie garnki lub patelnie. Dziewczynka będzie mogła swobodnie rozwijać swoje zainteresowanie. Warto również spędzać z nią czas w kuchni i rozmawiać o gotowaniu.

Zabawki dla niemowlaków

Trzeba również wspomnieć o tym, że zabawki Montessori są również przeznaczone dla niemowlaków. Są one najczęściej wykonywane z najlepszej jakości materiałów. Drewniany pierścień to zabawka, którą można podać już dwu miesięcznemu maluchowi. Posiada ona bowiem naprawdę wiele pozytywnych zalet – wspomaga rozwój sensoryczny malucha. Oprócz tego bardzo pomaga przy ząbkowaniu oraz przy nauce chwytania. Dodatkowo taka zabawka rozwija mięśnie rąk, ćwiczy zmysł słuchu oraz rozwija wszelkie umiejętności wzrokowe i motoryczne. Zabawki Montessori są również świetnym pomysłem na prezent dla dziecka w każdym wieku. Produkty, które są wykonane z drewna cechują się niesamowitą ekologicznością oraz nietoksycznością.

Zabawki Montessori cechują się także niską i atrakcyjną ceną, dzięki czemu każdy rodzic będzie mógł sobie pozwolić na taki zakup. A jeśli nie – z łatwością można je wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.

Popularne zabawki Montessori
Oceń post